Loteria Wizowa DV w USA
              Mieszkaj i Pracuj w Stanach Zjednoczonych


 


 

  Strona Główna

 

  Pytania i Odpowiedzi

 

  Składanie Zgłoszeń

 

  Usługi i Cennik

 

  Warunki i Wymagania

 

  Zdjęcie - Wymagania

 

 

 

 

DV-2023 Diversity Visa Program
"WIZY DLA IMIGRANTÓW RÓŻNYCH NARODOWOŚCI"

OKAZJA - Do wylosowania jest do 50,000 "Zielonych Kart" !

ZDJĘCIE (A) - WYMAGANIA

Do zgłoszenia  należy dołączyć aktualne zdjęcie aplikanta oraz jego współmałżonka i wszystkich dzieci; biologicznych, adoptowanych oraz pasierbów nawet, jeśli dziecko nie mieszka już z uczestnikiem loterii lub uczestnik loterii nie planuje wyjazdu dziecka w ramach programu loterii DV w stanie wolnym do 21 lat (oddzielnie). Brak w systemie E-DV odpowiedniego zdjęcia każdej osoby może spowodować dyskwalifikację głównego uczestnika oraz odmowę wiz wszystkim osobom występującym w sprawie podczas rozmowy wizowej. Zdjecie powinno być z ostatnich 6 miesięcy. Nie można wykorzystać fotografii z poprzednich zgłoszeń.

Twarz uczestnika loterii, jego żony/jej męża lub dziecka musi być zwrocona bezpośrednio w strone aparatu fotograficznego. Głowa osoby fotografowanej nie może być podniesiona, opuszczona, ani przechylona na bok i powinna byc w przedziale od 1 cala i 3/8 cala (22 mm i 35 mm)zajmować między 50%-69% calkowitej wysokosci obrazu, mierzonej od spodu brody doczubka glowy.

Tło na zdjęciach powinno być biale lub zbliżonym do bieli odcieniu. Nie będa przyjmowane fotografie na ciemnym lub nejednolitym tle.

Zdjęcie powinno być ostre. Nie będą przyjmowane fotografie, na których wizerunek twarzy jest nieostry.

Nie będą przyjmowane zdjęcia, na których osoba fotografowana ma okulary  lub inne przedmioty zaslaniajace twarz.

Zdjęcia w nakryciach głowy mogą być przyjęte jedynie od osób, noszacych te nakrycia z przekonan religijnych i to pod warunkiem, że nakrycie w najmnieszym stopniu nie zakrywa zadnej czesci twarzy. Nie będa przyjmowane fotografie osob w plemiennych nakryciach glowy lub nakryciach o charakterze innym niż tylko religijnym. Nie będa przyjmowane zdjęcia żolnierzy, personelu lotniczego lub członków innych służb mundurowych, na których osoba fotografowana nosi nakrycie głowy.

Zdjęcie musi być zapisane w formacie Joint Photographic Experts Group (JPEG) oraz musi być kolorowe (24 bitowe).

Zdjęcia skopiowane lub zeskanowane cyfrowo z praw jazdy lub innych oficjalnych dokumentów nie są akceptowane. Ponadto migawki, zdjęcia z czasopism, automatów o niskiej jakości lub telefonów komórkowych oraz fotografie pełnometrażowe są niedopuszczalne.

Zdjęcia czarno-białe (8 bitowe) nie będa przyjmowane.W przypadku nowych zdjęć cyfrowych - zdjęcie powinno być zapisane w formacie jpeg. Rozmiar minimalny zdjęcia to 600 pikseli szerokosci x 600 pikseli wysokosci (kwadrat). Zdjęcie musi być kolorowe (24 bity na piksel). Maksymalny rozmiar pliku 240 kilobajtów (240 KB).

Ustawienie głowy:

o Osoba fotografowana musi patrzeć prosto w obiektyw aparatu.

o Głowa osoby fotografowanej nie może być podniesiona, opuszczona ani przechylona na bok.

o Wysokość głowy lub rozmiar obszaru twarzy (mierzone od czubka głowy wraz z włosami do spodu brody) musi zajmować od 50% do 69% całkowitej wysokości zdjęcia. Wysokość oczu (mierzona od dołu obrazu do poziomu wzroku) powinna mieścić się pomiędzy 56 a 69 % wysokości obrazu.


W przypadku skanowania już istniejeacego zdjecia - należy pamiętać ze maksymalna dopuszczalna rozdzielczość zdjecia powinna wynosić 600 x 600 pikseli. Zdjęcia można pobrać z aparatu fotograficznego i zapisać w pliku w komputerze lub zeskanować do komputera. Przed skanowaniem należy upewnić się, że skanowany obraz spełnia podane niżej wymagania kompozycyjne. Rozmiar: 2 x 2 cale (51x51), skanowanie w rozdzielnosci 300 pikseli na cal (12 pikseli na milimetr).  

Jeśli fotografia spełnia wymogi co do koloru i kompozycji, należy ją zeskanować przestrzegając poniższych wymagań odnośnie skanera:
- Rozdzielczość skanera: powinna byc przynajmniej 300 punktów na cal (dpi).
- Format pliku ze zdjęciem: musi być w formacie Joint Photographic Experts Group (JPEG).
- Rozmiar pliku ze zdjęciem: maksymalny rozmiar pliku 240 kilobajtów (240 KB).
- Rozdzielczość zdjęcia: 600 na 600 pikseli.
- Głębia koloru zdjęcia: 24-bity zdjęcia kolorowe (zdjęcia cząrnobiałe, monochromatyczne lub w odcieniach szarości nie będą przyjmowane).
 

Robienie zdjęcia niemowlęciu lub dziecku.

Na zdjęciu dziecka nie może być widoczna żadna inna osoba, oczy dziecka musza być otwarte i zwrócone bezpośrednio w obiektyw aparatu.

Wskazówka 1:
Należy położyć dziecko na plecach na białym lub w kolorze zbliżonym do bieli posłaniu. Zapewni to podparcie główki dziecka i odpowiedni biały kolor tła zdjęcia. Należy upewnić się, ze na twarz dziecka nie pada żaden cień, zwłaszcza w przypadku, gdy robiący zdjęcie stoi nad leżącym dzieckiem.

Wskazówka 2:
Należy przykryć fotelik samochodowy białym materiałem lub w kolorze zbliżonym do bieli i zrobić zdjęcie dziecka siedzącego w foteliku. To także pozwoli zapewnić oparcie dla główki dziecka.


UWAGA
Zgłoszenie zostanie automatycznie odrzucone przez system, jeżeli nadesłane zdjęcie cyfrowe lub skanowane nie będzie spełnialo powyższych wymagan. Równiez zgłoszenie podlega dyskwalifikacji oraz odmowie wiz w przypadku spraw, w których zdjęcia są nieaktualne, wykazują ślady manipulacji lub nie spełniają podanych wyżej wymogów. W ubiegłych latach tysiace zgłoszen zostało odrzuconych, dlatego więc prosimy uważnie wypełnić aplikacje i dołaczyć zdjęcie aplikanta w odpowiednich rozmiarach i rozdzielczości.

 

Oferujemy pomoc w wypełnianiu zgłoszenia na linii. Więcej dowiesz się tutaj.
 

 


Poprzednia Strona
| Wróć do Góry

O Nas/Kontakt | Ostrzeżenie Rządu US | Dodaj do ulubionych | Wyślij Email Znajomym | English Version

 
                                                         © COPYRIGHT POLSKIINTERNET.COM. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE.