Loteria Wizowa DV w USA
              Mieszkaj i Pracuj w Stanach Zjednoczonych


   Strona Główna

 

  Pytania i Odpowiedzi

 

  Składanie Zgłoszeń

 

  Usługi i Cennik

 

  Warunki i Wymagania

 

  Zdjęcie - Wymagania

 

  Chech Version
  English Version
  French Version
  German Version
  Greek Version
  Lithuanian Version
  Russian Version

 

 

 

 

DV-2022 Diversity Visa Program
"WIZY DLA IMIGRANTÓW RÓŻNYCH NARODOWOŚCI"

OKAZJA - Do wylosowania jest do 50,000 "Zielonych Kart" !

OSZUSTWA NA WEB

Rząd Amerykański ostrzega wszystkich przed oszustami.

Departament Stanu nie korzystają w czasie loterii wizowej DV z pośrednictwa żadnych zewnętrznych firm. Przed zakończeniem loterii nikt nikomu niczego obiecać nie może, ponieważ jest to loteria.

Elektroniczne zgłoszenie na linii w dorocznym programie DV jest bezpłatne. Ewentualnie opłata może być pobrana tylko za pomoc w tym procesie. Jakiekolwiek firmy pośredniczące lub inne oferujące pomoc w przygotowaniu zgłoszeń DV czynią to tylko na zlecenie klienta.

Po wysłaniu zgłoszenia na loterie DV otrzymasz swój indiwidualny numer 'Confirmation", który należy pózniej użyć aby sprawdzić swoj status. W przypadku wygrania w tej loterii, następnie otrzymasz instrukcję co należy dalej robić, date rozmowy itp. Będą z tym opłaty zwiazane, więc kontaktuj się bezpośrednio już z Amerykańską  Ambasadą/Konsulatem, formularze będą dostępne za darmo na linii. Prosimy nie wysylać pieniędzy poprzez Western Union itp.

Wiele firm powstało w momencie ogłoszenia Loterii Wizowej, które przyjmują jedynie zamówienia i pieniądze. Zamówienia te nigdy nie bedą zgłoszone na Loterię. Jako potwierdzenie dla klienta otrzymane zgłoszenia przez US Dept of State służą fabrykowane przez oszustów druki.

Firmy te po zakończeniu zgłaszania do DV zawiesiły działalność do czasu ogłoszenia następnego przyjmowania zgłoszeń do loterii. Nowe podobne firmy juz powstały i ponownie oszukują ludzi i zapewniają, że pomogą legalnie wyjechać do USA. Cena? Nawet do tysiąca dolarów. Oferta rzekomo obejmuje rozpatrzenie wniosku przez Amerykański Departament Stanu.

Niektóre strony Internetowe mogą usiłować wprowadzić w błąd czytelników tak, aby były odbierane jako oficjalne strony internetowe (kolor i logo) i mogą kontaktować się z internautami za pomocą e-maila w celu pozyskania ich zainteresowania swoimi ofertami. Strony te mogą próbować narzucać dodatkowe opłaty za usługi lub informacje o procedurach imigracyjnych, podczas gdy są one dostępne nieodpłatnie na stronach Departamentu Stanu lub sekcji konsularnych ambasad USA. Ponadto strony te, usiłując wyłudzić pieniądze, mogą wymagać opłacenia dodatkowych usług, których nie dostarczą (opłaty za podanie i wizę DV). Osoby, które przekażą pieniądze oszustom, prawdopodobnie nigdy ich nie odzyskają. Nie powinny również przekazywać tym stronom swoich danych personalnych, jako że dane te mogą być użyte w celu skradzenia tożsamości.

Tylko strony internetowe z końcówką domeny „.gov” są oficjalnymi stronami Departamentu Stanu. Wiele pozarządowych stron internetowych (np. używających sufiksów „us”, „.com”, „.org” lub „.net”) informuje o imigracji i usługach wizowych. Niezależnie od zawartości publikacji na stronach pozarządowych, Departament Stanu nie zatwierdza, nie poleca i nie sponsoruje informacji lub materiałów publikowanych na tych stronach.

W jaki sposób zgłosić oszustwo internetowe lub niechcianą wiadomość e-mailową?
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.econsumer.gov zarządzanej przez Federalną Komisję Handlu we współpracy z agencjami ochrony konsumentów z 17 krajów. Oszustwo można także zgłosić do Federalnego Biura Śledczego (FBI) poprzez stronę Internet Crime Complaint Center (Centrum Skarg o Przestępstwach Internetowych). W celu złożenia skargi w sprawie niechcianych wiadomości e-mailowych należy skorzystać z informacji dostępnych na stronie internetowej Departamentu Sprawiedliwości, Department of Justice Contact Us page (www.justice.gov/spam.htm).
 

Prosimy więc być ostrożnym i nie dać się oszukać.

 

 


Poprzednia Strona
| Wróć do Góry

O Nas/Kontakt | Ostrzeżenie Rządu US | Dodaj do ulubionych | Wyślij Email Znajomym | English Version

 
                                                         © COPYRIGHT POLSKIINTERNET.COM. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE.