Loteria Wizowa DV w USA
              Mieszkaj i Pracuj w Stanach Zjednoczonych


   Strona Główna

 

  Pytania i Odpowiedzi

 

  Składanie Zgłoszeń

 

  Usługi i Cennik

 

  Warunki i Wymagania

 

  Zdjęcie - Wymagania

 

 

 

 

DV-2022 Diversity Visa Program
"WIZY DLA IMIGRANTÓW RÓŻNYCH NARODOWOŚCI"

OKAZJA - Do wylosowania jest do 50,000 "Zielonych Kart" !

KRAJE KTÓRE MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ W LOTERII WIZOWEJ DV2022 W ROKU 2020.

Kraj kwalifikujący do uczestnictwa będzie zazwyczaj krajem urodzenia i nie zależy od obecnego miejsca zamieszkania. Jeśli uczestnik urodził się w kraju, który nie kwalifikuje do wzięcia udziału w programie DV, prosimy o zapoznanie się z instrukcjami dotyczącymi możliwości przypisania do innego kraju.

Co roku wizy rozdzielane są między sześć regionów geograficznych, przy czym w żadnym regionie żaden kraj nie może otrzymać więcej niż 7 procent ogółu dostępnych wiz DV. Obywatele państw, z których w ciągu ostatnich pięciu lat przybyło do Stanów Zjednoczonych więcej niż 50 tys. imigrantów, nie mogą ubiegać się o wizy w ramach programu DV. W tym roku obywatele polscy prawdopodobnie beda na liscie loterii. LISTA KRAJÓW/TERYTORIÓW, Z KTÓRYCH MOGĄ POCHODZIĆ UCZESTNICY LOTERII DV-2022 (WEDŁUG REGIONÓW)


Na poniższej liście, pogrupowane według regionów geograficznych wymienione są kraje, z których mogą pochodzić uczestnicy loterii. Zamorskie terytoria zależne zaliczone są do regionu państwa zwierzchniego. Amerykański Urząd ds. Obywatelstwa i Imigracji (USCIS) ustalił, na podstawie definicji podanej w Artykule 203(c) Ustawy o Imigracji i Obywatelstwie, jakie kraje są wykluczone z loterii DV-2022. Pod każdą listą regionu wymienione zostały kraje, które nie kwalifikują do wzięcia udziału w loterii osób, które z nich pochodzą (kraje te stanowią główne źródło imigracji w ramach łączenia rodzin oraz na podstawie petycji pracowniczych).

AFRYKA

Algieria Angola Benin Botswana Burkina Faso Burundi Czad Demokratyczna Republika Konga Dzibuti Egipt* Erytrea Etiopia Gabon Gambia Ghana Gwinea Gwinea Bissau Gwinea Równikowa Kamerun Kenia Komory Kongo Lesotho Liberia Libia Madagaskar Malawi Mali Mauretania Mauritius Maroko Mozambik Namibia Niger Rwanda Republika Południowej Afryki Republika Środkowej Afryki Republika Sudanu Południowego Senegal Seszele Sierra Leone Somalia Sudan Suazi Tanzania Togo Tunezja Uganda Wybrzeże Kości Słoniowej Wyspy Świętego Tomasza i Książęca Wyspy Zielonego Przylądka Zambia Zimbabwe


*Osoby urodzone na terytoriach, które przed czerwcem 1967 r. były zarządzane przez Izrael Jordanię, Syrię i Egipt przypisane są odpowiednio do Izraela, Jordanii, Syrii i Egiptu. Osoby urodzone w Strefie Gazy przypisane są do Egiptu, osoby urodzone na Zachodnim Brzegu przypisane są do Jordanii; Osoby urodzone na Wzgórzach Golan przypisane są do Syrii.

W Afryce, do wzięcia udziału w tegorocznej loterii nie kwalifikują się osoby urodzone w Nigerii.

AZJA

Afganistan Arabia Saudyjska Bahrajn Bhutan Birma Brunei Indonezja

Irak Iran Izrael* Japonia Jemen Jordania* Kambodża Katar Kuwejt

Laos Liban Malediwy Malezja Mongolia Nepal Oman Singapur
Sri Lanka Specjalny Region Administracyjny Hongkong Syria* Taiwan** Tajlandia Timor Wschodni Zjednoczone Emiraty Arabskie
Korea Północna

*Osoby urodzone na terytoriach, które przed czerwcem 1967 r. były zarządzane przez Izrael Jordanię, Syrię i Egipt przypisane są odpowiednio do Izraela, Jordanii, Syrii i Egiptu. Osoby urodzone w Strefie Gazy przypisane są do Egiptu, osoby urodzone na Zachodnim Brzegu przypisane są do Jordanii, osoby urodzone na Wzgórzach Golan przypisane są do Syrii.

**Specjalny Region Administracyjny Hong Kong, Specjalny Region Administracyjny Makau (przypisany do Portugalii), oraz Tajwan kwalifikują do udziału w loterii i są wymienione na liście zamieszczonej wyżej. Jedynie dla celów programu loterii wizowej osoby urodzone w Makau korzystają z „przypisania” do Portugalii.

Osoby pochodzące z następujących krajów azjatyckich nie kwalifikują się w tym roku do udziału w programie loterii wizowej: Bangladesz, Chiny (część kontynentalna), Indie, Pakistan, Korea Południowa, Filipiny, oraz Wietnam.

EUROPA

Albania Andora Armenia Austria Azerbejdżan Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania (z terytoriami zależnymi) Estonia Finlandia Francja (z terytoriami zależnymi) Grecja Gruzja Hiszpania Holandia (z terytoriami zależnymi) Irlandia Irlandia Północna*** Islandia Kazachstan Kosowo Kirgistan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Makau Specjalny Region Administracyjny** Macedonia Malta Mołdowa Monako Niemcy Norwegia Polska Portugalia (z terytoriami zależnymi) Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwecja Szwajcaria Tadżykistan Turcja Turkmenistan Ukraina Uzbekistan Watykan Węgry Włochy.

**Makau Specjalny Region Administracyjny jest podany na powyższej liście i wyłącznie dla celów programu loterii wizowej. Osoby urodzone w Makau korzystają z „przypisania” do Portugalii.


***Wyłącznie dla potrzeb loterii wizowej Irlandia Północna traktowana jest odrębnie; Irlandia Północna kwalifikuje do udziału w loterii i została wymieniona z innymi kwalifikującymi krajami.

Osoby pochodzące z następujących krajów europejskich nie spełniają kryteriów kwalifikujących do udziału w tym programie loterii DV: Wielka Brytania (Zjednoczone Królestwo obejmuje terytoria zależne: Anguilla, Bermudy, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Kajmany, Falklandy, Gibraltar, Montserrat, Pitcairn, Georgia Południowa i Sandwich Południowy, Wyspa Św. Heleny, Turks i Caicos).

AMERYKA PÓŁNOCNA

Bahamy

W Ameryce Północnej osoby pochodzące z Kanady i Meksyku nie kwalifikują się do udziału w tegorocznym programie loterii wizowej.

OCEANIA

Australia (z terytoriami zależnymi) Fidżi Kiribati Wyspy Marshalla Mikronezja Nauru Nowa Zelandia (z terytoriami zależnymi) Palau Papua Nowa Gwinea Vanuatu Samoa Tonga Tuvalu Wyspy Salomona

AMERYKA POŁUDNIOWA, ŚRODKOWA I WYSPY KARAIBSKIE

Antigua i Barbuda Argentyna Barbados Belize Boliwia Chile Ekwador Kostaryka Kuba Dominika Grenada Gujana Gwatemala Honduras
Nikaragua Panama Paragwaj Saint Kitts i Nevis Saint Lucia Saint Vincent i Grenadyny Surinam Trinidad i Tobago Urugwaj Wenezuela


Osoby pochodzące z następujących państw tego regionu nie kwalifikują się do udziału w tegorocznym programie loterii wizowej: Brazylia, Kolumbia, Republika Dominikańska, Salwador, Haiti, Jamajka, Meksyk i Peru.

 

 -----------------------------------------------------------------------------

Osoby pochodzące z niżej wymienionych państw nie kwalifikują się do udziału w loterii wizowej DV-2022, ponieważ w ciągu ostatnich pięciu lat przybyło do Stanów Zjednoczonych więcej niż 50 000 imigrantów z tych krajów:

BANGLADESZ, BRAZYLIA, KANADA, CHINY (część kontynentalna), KOLUMBIA, REPUBLIKA DOMINIKAŃSKA, SALWADOR, GUATEMALA, HAITI, HONDURAS, INDIE, JAMAJKA, MEKSYK, NIGERIA, PAKISTAN, FILIPINY, KOREA POŁUDNIOWA, WIELKA BRYTANIA (bez Irlandii Północnej) z terytoriami zależnymi oraz WIETNAM.

Osoby urodzone w Specjalnym Regionie Administracyjnym Hong Kong, Specjalnym Okręgu Administracyjnym Makau i na Tajwanie mogą uczestniczyć w loterii.

Ale są też wyjatki, prosimy sprawdzić dział Warunki i Wymagania

Oferujemy pomoc w wypełnianiu zgłoszenia na linii. Więcej dowiesz się tutaj.


 

 


Poprzednia Stronaa
| Wróć do Góry

O Nas/Kontakt | Ostrzeżenie Rządu US | Dodaj do ulubionych | Wyślij Email Znajomym | English Version

 
                                                         © COPYRIGHT POLSKIINTERNET.COM. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE.