Loteria Wizowa DV w USA
              Mieszkaj i Pracuj w Stanach Zjednoczonych


   Strona Główna

 

  Pytania i Odpowiedzi

 

  Składanie Zgłoszeń

 

  Usługi i Cennik

 

  Warunki i Wymagania

 

  Zdjęcie - Wymagania

 

 

 

 

DV-2019 Diversity Visa Program
"WIZY DLA IMIGRANTÓW RÓŻNYCH NARODOWOŚCI"

OKAZJA - Do wylosowania jest do 50,000 "Zielonych Kart" !

ZGŁOSZENIE DO UDZIAŁ W LOTERII DV - JAK WYPEŁNIĆ SAMEMU

Aby wziąć udział w loterii DV, każda uczestnicząca osoba musi spełnić WSZYSTKIE wymagane warunki stawiane przez rząd Stanów Zjednoczonych. Okres rejestracyjny Programu Loterii Wizowej DV-2019  trwać będzie  między  środą, 18 października, 2017 r., godz. 12:00 w południe czasu wschodnioamerykańskiego (EST), czyli o 18:00 czasu polskiego, a środą, 22 listopada 2017 r., godz. 12:00 w południe czasu wschodnioamerykańskiego (EST), czyli o 18:00 czasu polskiego.

Uwaga: W związku z problemami technicznymi które zaistniały na oficjalnej stronie stanu -  DV-2019, data rozpoczęcia loterii, która oryginalnie została opublikowana od 3 listopada, 2017r. została zmieniona. Nowy okres rejestracyjny został ustalony między 18 pazdziernika a 22 listopada, 2017. Wszyscy którzy wypełnili swoje zgłoszenie na linii między 3 a 10 pazdziernika br. nie będa na liście zgłoszen (system nie przyjął) do tej loterii - i muszą ponownie wysłać swoje zgłoszenie.

Zgłoszenie na loterie DV może być przygotowane i wysłane bezpośrednio przez uczestnika loterii.

Od czego mam zacząć?
Przede wszystkim prosimy zapoznać się z opublikowanymi warunkami i wskazówkami oraz wyrobić sobie zdjęcie (a), które następnie należy fachowo przerobić je według wymaganego formatu i rozmiaru.

 Sprawdź > warunki i wymagania

 Sprawdź > wymagania nt. zdjęcia

 Zgłoszenie na loterie DV należy wypełnić na oficjalnej stronie www.dvlottery.state.gov

 Zgłoszenie musi być wypełnione tylko we wymaganym terminie.

 Zgłoszenie musi być wypełnione w języku angielskim i zalecamy nie używać polskiej czcionki. Nie można wypełniać formularza używając polskich liter z "ogonkami" takich jak:
ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź . Litery te należy zastąpić odpowiednikami alfabetycznymi "bez ogonków" takimi jak: a, c, e, l, n, o, s, z, z.

 Inormacje jakie będą wymagane w zgłoszeniu na linii (może być inna kolejność):

1. NAZWISKO I IMIĘ – nazwisko, imię, drugie imię.
Należy wpisać dokladnie tak jakie jest w dowodzie czy paszporcie.
Przykład: Kowalski, Jan Kazimierz
2. DATA URODZENIA – dzień, miesiąc, rok.
Przykład: 15 November 1961 (15 listopada, 1961).
3. PŁEĆ– mężczyzna lub kobieta.
Przykład: Male (mezczyzna) lub Female (kobieta)
4. MIEJSCE URODZENIA: Miasto.
5. KRAJ URODZENIA – obecnie używana nazwa kraju, w którym znajduje się miejsce
urodzenia uczestnika.
6. KRAJ KWALIFIKUJĄCY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W LOTERII LUB KRAJ, DO KTÓREGO MOŻNA BYĆ PRZYPISANYM – Kraj kwalifikujący do uczestnictwa będzie zazwyczaj krajem urodzenia i nie zależy od obecnego miejsca zamieszkania. Jeśli uczestnik urodził się w kraju, który nie kwalifikuje do wzięcia udziału w programie DV, prosimy o zapoznanie się z instrukcjami dotyczącymi możliwości przypisania do innego kraju.
7. ZDJĘCIA – Do podania należy dołączyć aktualne zdjęcie aplikanta oraz jego współmałżonka i dzieci do 21 lat (oddzielnie). Brak w systemie E-DV odpowiedniego zdjęcia każdej osoby może spowodować dyskwalifikację głównego uczestnika oraz odmowę wiz wszystkim osobom występującym w sprawie podczas rozmowy wizowej. Zdjecie musi byc zapisane w formacie Joint Photograhic Experts Group (JPEG) i musi byc kolorowe. Zdjęcia czarno-białe (o 2 bitowej glebi koloru) nie beda przyjmowane. Wiecej nt. zdjecia dowiesz sie tutaj.
8. ADRES DO KORESPONDENCJI – nazwisko adresata, pierwsza linia adresu, druga linia adresu, miejscowość/miasto, powiat/województwo, kod pocztowy oraz państwo.
9. KRAJ ZAMIESZKANIA (OBECNIE).
10. NUMER TELEFONU. Chociaż podanie numeru telefonu nie jest obowiązkowe, może okazać się on przydatny.
11. ADRES E-MAILOWY – należy podać adres e-mailowy, do którego uczestnik ma bezpośredni dostęp.
12. JAKI JEST NAJWYŻSZY STOPIEŃ WYKSZTAŁCENIA UCZESTNIKA OSIĄGNIĘTY DO TEJ PORY? Należy wskazać jeden z podanych szczebli edukacji, który odpowiada wykształceniu uczestnika loterii:
(1) szkoła podstawowa,
(2) szkoła średnia bez dyplomu,
(3) szkoła średnia z dyplomem,
(4) szkoła zawodowa,
(5) kursy uniwersyteckie,
(6) stopień lub tytuł uniwersytecki,
(7) studia uzupełniające magisterskie,
(8) tytuł magistra,
(9) kursy doktoranckie,
(10) tytuł doktora nauk.
13. STAN CYWILNY – panna/kawaler, zamężna/żonaty, rozwiedziona/rozwiedziony, wdowa/wdowiec, w separacji (przeprowadzonej prawnie).
14. LICZBA DZIECI – W zgłoszeniu MUSZĄ być wymienione imiona, daty i miejsca urodzenia żony/męża oraz wszystkich dzieci biologicznych. W zgłoszeniu musza także być wpisane wszystkie dzieci w stanie wolnym: adoptowane przez osobę wysyłającą zgłoszenie oraz pasierbowie, którzy nie ukończyli 21 lat w dniu wysłania zgłoszenia, nawet, jeśli małżeństwo z ojcem/matką dziecka zostało prawnie rozwiązane i nawet, jeśli mąż/żona lub dziecko nie mieszkają obecnie z osoba składającą zgłoszenie i nie będą emigrować.
15. DANE WSPÓŁMAŁŻONKA – imię i nazwisko, data urodzenia, płeć, miejscowość/miasto urodzenia, kraj urodzenia oraz zdjęcie.
16. DANE DZIECI – imię i nazwisko, data urodzenia, płeć, miejscowość/miasto urodzenia, kraj urodzenia oraz zdjęcie: należy wpisać wszystkie dzieci wymienione w punkcie 14 powyżej.

Uwaga:
Dzieci zamężne/żonate oraz dzieci, które ukonczyly 21 lat nie kwalifikują się do udziału w loterii wizowej (nie mozna ich zamieszczac w zgloszeniu). Moga oni jednak sami wypelnic takie zgloszenie odzielnie jezeli sie kwalifikuja. Jeśli nie wymieni Pan/Pani wszystkich dzieci, Pani/Pana zgłoszenie zostanie zdyskwalifikowane. (Patrz: pytanie 11. na liście pytań często zadawanych).

Miesiące (data urodzenia) powinny być wpisane słownie. Dla ułatwienia ponizej podane sa miesiące:

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec 
Sierpień 
Wrzesień
Pazdziernik
Listopad
Grudzień 
1 . January
2 . February
3 . March
4 . April
5 . May
6 . June
7 . July
8 . August
9 . September
10. October
11. November
12. December

 Po wypełnieniu takiego zgłoszenia otrzymasz strone potwierdzającą wraz z Twoim numerem, ktora należy zaoszczedzić i zachować, ponieważ uczestnik loterii musi posiadać ten numer potwierdzenia (confirmation #), aby sprawdzić informacje loteryjne w systemie Sprawdzenie Statusu Uczestnika (Entrant Status Check).

 Następnie należy czekać do przyszłego roku. Sprawdzenie Statusu Uczestnika na linii to jedyna metoda zawiadomienia uczestnika o wylosowaniu, dostarczenia instrukcji n/t dalszego postępowania, wymaganych opłat oraz powiadomienia o dniu i godzinie rozmowy wizowej.

Sprawdź > wyniki loterii.

 Udział w tej loterii wizowej DV NIE pociąga za sobą ŻADNYCH opłat wstępnych. Opłaty mogą tylko nastapić jeżeli Panstwo potrzebujecie pomocy w wypełnianiu formularzy.

Sprawdź > usługi i cennik.

 

 


Poprzednia Strona
| Wróć do Góry

O Nas/Kontakt | Ostrzeżenie Rządu US | Dodaj do ulubionych | Wyślij Email Znajomym | English Version

 
                                                         © COPYRIGHT POLSKIINTERNET.COM. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE.