Menu

Lewe Glowne Menu - PolskiInternet.com

Polecamy

Left Menu - PolskiInternet.com

Reklama

Left Banner - PolishInternet.com
 

Sprzedaż: Działki

Lutoryż, Rzeszów, Polska.  
  więcej…
.........................................

Left Banner - PolskiInternet.com
Top Menu - PolskiInternet.com
Top Banner - PolishInternet.com
Najnowsza oferta - Polskiinternet.com
Oferta »  Rabat 10% jeżeli zamieścisz reklamę w tym tygodniu. Więcej tutaj.
Szukaj - PolskiInternet.com

Poradnik Podróżnika

Tanie Podróżowanie ...

 

7 miast, w których nie wydasz fortuny.

 

 

Zagraniczne wojaże to często ogromny koszt. Są bowiem na świecie miejsca, które - choć zapewniają wyśmienity urlop - sprawiają, że portfel przeraźliwie pustoszeje. Ale są też takie miasta, w których nie wydasz fortuny, a odpoczniesz, poznasz cenne zabytki, będziesz miał okazję zachwycić się krajobrazami i skorzystać z rozrywek. Jest jedno „ale” – nie każde z tych miejsc jest bezpieczne. Kwestie rozstrzygnięcia ryzyka i waszej gotowości do jego poniesienia, pozostawiamy wam. Jeśli więc chcesz wiedzieć, gdzie na świecie jest najtaniej – przejrzyj nasze zestawienie.

 

Wenezuela, CaracasStolica Wenezueli – Caracas, to miasto, w którym można zobaczyć zarówno stare budowle, jak i te nowoczesne. Taki mix to zdecydowanie zaleta. Dzięki niemu Caracas wydaje się być „amerykańskim” miastem. Jest niby młode, a jednak widać w nim historię. Śmiało można też powiedzieć, że jest bogate i biedne jednocześnie. Nie brakuje sporych centrów handlowych, czy restauracji, goszczących zamożnych turystów i mieszkańców. Z drugiej strony jest duża przestępczość, kryzys ekonomiczny i protesty ludzi. Według oficjalnego kursu, miasto powinno być kilka razy droższe od Nowego Jorku. Jednak z uwagi na czarnorynkowe stawki, ceny są około dziesięć razy mniejsze. Każdy, kto pojawia się tam z euro, czy dolarami uzna, że miasto jest po prostu bardzo tanie. Decydując się na wizytę tam musisz wiedzieć, że w styczniu 2016 r. MSZ wydało komunikat, w którym zaleca Polakom, przebywającym na terenie Wenezueli zachowanie szczególnych środków ostrożności.


Syria, DamaszekNiektóre źródła podają, że Damaszek jest najstarszym, nieprzerwanie zamieszkałym miastem świata. To kulturalne centrum orientu, które w starożytności słynęło z wyrobu broni i niesamowitych ogrodów. Co prawda, do dziś zachowało się niewiele cennych zabytków świeckiej i sakralnej architektury, ale i tak miasto warte jest zainteresowania. Miejsce idealne jest dla oszczędnych turystów. Trzeba jednak wiedzieć, że z uwagi na niebezpieczeństwo, zagrożenie porwaniami i zamachy terrorystyczne, MSZ apeluje o rezygnację z wyjazdów. W 2013 roku wydano komunikat o najwyższym stopniu zagrożenia i obowiązuje on do teraz.


Pakistan, Karaczi

 

Karaczi leży nad Morzem Arabskim i jest zdecydowanie inne od pozostałych pakistańskich miast - charakteryzuje się nowoczesnością. Posiada muzea, parki rozrywki, kina, plaże i ogromne centra handlowe. Atrakcjami są m.in. bazary, jeden z najpotężniejszych meczetów w Azji – Defence Society Mosque, czy zespół pałacowo ogrodowy. Niestety Karaczi to miasto, w którym wybuchają zamieszki, a z uwagi na zagrożenie terrorystyczne MSZ odradza podróż do Pakistanu.


Indie, Bombaj


Bombaj to kolejne miasto w Indiach, które mile zaskoczy cenami. Ogromne centrum mediowe i finansowe, a także ośrodek kinematografii. Znane jest ze wspaniałych zabytków, które sprawiły, że wpisano je na listę UNESCO. Na szczególną uwagę zasługują - 26 metrowy łuk – Brama Indii, świątynia Mumba Devi Mandir, wybudowana na cześć bogini, będącej patronką rybaków i zbieraczy soli, stacja kolejowa Chhatrapati Shivaji, czy Ogrody Wiktorii, gdzie zobaczymy 200 letnie drzewa. W Bombaju nie brakuje także miejsc, gwarantujących relaks. Są np. plaże Chowpatty i Juhu, a także Park Priyadarshini z klubem fitness i kortami tenisowymi.


Algeria, AlgierNastępne tanie miasto to Algier, stolica Algierii, w której gości atmosfera wielokulturowości. Spacerując ulicami miasta odnajdujemy pamiątki po burzliwych czasach. To miejsce, gdzie historia idealnie komponuje się ze współczesnością. Będąc tam, koniecznie trzeba zobaczyć Muzeum Bardo, Wielki Meczet, czy ogród Jardin d'essai du Hamma. Znajdują się tam nowoczesne ośrodki przemysłu, czy centra biznesowe. Algier ma jeszcze jedną wielką zaletę. Z uwagi na klimat jest miejscem leczenia chorób dróg oddechowych. Niestety, to jeszcze jedno miasto na świecie, gdzie z uwagi na zamieszki należy być niezwykle ostrożnym i stosować się do wszelkich zaleceń lokalnych służb.


Zambia, LusakaLusaka to miasto, które od paru lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Odwiedzając je warto zajrzeć do muzeów, zobaczyć budynek parlamentu, fabrykę porcelany, Statuę Wolności i katedrę św. Krzyża. Ciekawość budzi też Kamwala Market, czyli największe targowisko i ogrody botaniczne w Munda Wanga Environmental Park. Stolica Zambii oferuje też korzystny klimat. Lata są ciepłe, ale nie męczą upałem, a zimy bardzo łagodne. W lipcu, który jest najchłodniejszym miesiącem, temperatura sięga 16 stopni Celsjusza. Jeśli marzysz o afrykańskiej przygodzie, Lusaka na pewno jest dobrym wyborem.

 

 

Źródło: @ Centerfly.pl | www.centerfly.pl
Data: 26-04-2016

 

Wiecej informacji - PolskiInternet.com

Miasta i Miejscowości w Polsce  —  Połączenia

Fakty o Polsce                             —  Informacje

Turystyka                                    —  Informaje turystyczne

 

Large Banner Main Page - PolskiInternet.com
 REKLAMA:                                                                           
 

 

  Poprzednia   Do Góry
 
Dolne Menu - PolskiInternet.com

Strona Główna   ||   Dodaj Naszą Stronę  |  Kontakt  |  Redakcja  |  Zamów Reklamę  |  Zamów Ogłoszenie  |  Zgłoś Konkurs  |  Indeks Strony  |  Patroni i Partnerzy  

Copyright - PolskiInternet.com
Inne języki: English Version  
 
Copyright (c) 1998 - 2023 PolskiInternet.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.  Member of PolMedia.us Marketing Group.