Menu

Lewe Glowne Menu - PolskiInternet.com

Polecamy

Left Menu - PolskiInternet.com

Reklama

Left Banner - PolishInternet.com
 

Sprzedaż: Działki

Lutoryż, Rzeszów, Polska.  
  więcej…
.........................................

Left Banner - PolskiInternet.com
Top Menu - PolskiInternet.com
Top Banner - PolishInternet.com
Najnowsza oferta - Polskiinternet.com
Oferta »  Rabat 10% jeżeli zamieścisz reklamę w tym tygodniu. Więcej tutaj.
Szukaj - PolskiInternet.com

Poradnik Podróżnika

Pakowanie Bagażu ... 


Wybór odpowiedniego bagażu jest ważny. 5 głównych błędów popełnianych przy pakowaniu bagażu na wakacje!


 

[an error occurred while processing this directive] Wybierasz się w najbliższym czasie na wakacje? W takim razie przed tobą pakowanie bagażu. Wbrew pozorom podczas tej prostej czynności można popełnić kilka kluczowych błędów.


Jeżeli chcesz mieć pewność, że twoja walizka, plecak czy torba będzie zawierała wszystko, co potrzebne, zachęcamy do sprawdzenia naszego krótkiego poradnika. Wtedy na pewno niczego nie zabraknie ci pod ręką!

Wybór odpowiedniego bagażu
Zanim jednak zaczniesz wybierać odpowiednie rzeczy, postaw na odpowiedni typ bagażu, do którego je zapakujesz. Najczęściej jest to walizka – w sprzedaży znajduje się wiele walizek o różnych pojemnościach, są lekkie, pojemne, doskonałe do podroży samolotem. Można także wybrać innego rodzaju bagaże zależnie od miejsca i czasu podróży – warto wziąć pod uwagę plecaki oraz torby podróżne. Są lżejsze od walizki, ale też bardziej kłopotliwe w noszeniu, niemniej będą strzałem w dziesiątkę na krótsze wyjazdy. 

Przed wyborem odpowiedniego bagażu dowiedz się, czy dotyczą go określone ograniczenia związane z wymiarami oraz wagą. Takie informacje możesz znaleźć na stronach przewoźników.


 

5 głównych błędów popełnianych przy pakowaniu bagażu na wakacje.

1. Brak planu, co ze sobą zabrać
Jeżeli nie wiesz, co ze sobą zabrać, wtedy ryzyko, że czegoś zapomnisz w trakcie pakowania, jest większe. Dlatego nawet jeżeli wyjeżdżasz tylko na kilka dni, zrób krótką listę, na której zapiszesz wszystkie najważniejsze rzeczy. Pamiętaj o tym, że bez zorganizowania twoja walizka szybko może zapełnić się niepotrzebnymi ubraniami i kosmetykami, natomiast na te najważniejsze zabraknie miejsca. 

Napisanie listy zajmie ci dosłownie minutę – zapisz na niej ubrania, obuwie, kosmetyki, leki, dokumenty, sprzęt elektroniczny, a także inne potrzebne rzeczy, które musisz ze sobą mieć. Po spakowaniu ich do walizki zaznaczaj je na kartce. Gdy przygotowana lista jest bardzo długa, możesz wtedy też łatwo wyrzucić z niej te przedmioty, które nie będą potrzebne.

2. Nieukładanie rzeczy w walizce
W trakcie pakowania do walizki wrzucasz wszystkie rzeczy po kolei, nawet ich nie zabezpieczając i nie składając? To duży błąd, ponieważ nie dość, że mogą się łatwiej zniszczyć czy pognieść, to jeszcze w ten sposób tracisz cenną przestrzeń. Przemyślane układanie rzeczy w bagażu to wobec tego ważna sprawa. 

Zacznij pakowanie od największych rzeczy na dnie aż do najmniejszych na górze. Pamiętaj o tym, aby składać je starannie i zabezpieczać, na przykład woreczkami foliowymi. Delikatniejsze rzeczy możesz zapakować w ubrania czy ręczniki, aby je ochronić dodatkowo. Kosmetyki zapakuj do kosmetyczki, a ładowarki i inne elektroniczne dodatki do osobnego woreczka. Staraj się także wykorzystać dostępne kieszonki i zakamarki w walizce czy plecaku. Niektóre z nich mają specjalne przegrody, na przykład na laptop czy tablet, w których są one dobrze zabezpieczone.


3. Niesprawdzenie wyposażenia hotelowego
Gdy planujesz komfortowy pobyt w hotelu, wtedy na miejscu czeka na ciebie wiele podstawowych kosmetyków i sprzętów, na przykład suszarka do włosów, dlatego nie musisz zabierać ich już ze sobą, chyba że chcesz mieć własne kosmetyki. 

Informacje na temat wyposażenia pokojów można zwykle znaleźć bez problemu na stronach internetowych. Także potrzebne informacje można otrzymać od biura podróży. Warto poświęcić chwilę na sprawdzenie tych danych, ponieważ można wtedy zrezygnować z wielu rzeczy, które niepotrzebnie zajmowałyby miejsce w walizce. Bagaż będzie lżejszy i będzie można łatwiej zapakować w nim coś innego.


4. Pakowanie niepotrzebnych rzeczy
Kolejnym często popełnianym błędem jest pakowanie rzeczy, które nie są tak naprawdę potrzebne podczas wyjazdu. Dotyczy to w szczególności ubrań i obuwia – najlepiej zabrać ze sobą te wielofunkcyjne, które można łatwo ze sobą zestawić pod względem fasonu oraz kolorystyki. Zwiewna sukienka będzie dobrze prezentowała się ze szpilkami podczas uroczystej kolacji, a z płaskimi sandałkami lub trampkami do zwiedzania. Do jeansów można dopasować elegancką koszulę lub t-shirt czy koszulkę polo. 

Najlepiej także zamiast pełnowymiarowych kosmetyków brać ich miniaturowe odpowiedniki. Można kupić je obecnie bez problemu w popularnych drogeriach lub przygotować samemu po zakupieniu mniejszych opakowań – słoiczków, buteleczek. To pozwoli na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca w walizce.


5. Niesprawdzenie wagi walizki przed wylotem
Na koniec warto też wspomnieć o jeszcze jednym błędzie, który zdarza się dość często, a mianowicie o niesprawdzeniu wagi bagażu przed wyruszeniem w podróż. Dotyczy to przede wszystkim lotów samolotami, ponieważ to wtedy można narazić się na wysokie opłaty za nadbagaż. Informacje o wymaganiach – wadze, wymiarach, rodzaju bagażu można znaleźć na stronach przewoźników lub udziela ich biuro podróży. 

Po spakowaniu wszystkiego do swojego bagażu głównego i podręcznego trzeba koniecznie sprawdzić ich wagę. Często wydaje nam się, że mieścimy się w limicie, ale tak naprawdę jest on przekroczony. 

Gdy zatem przymierzasz się do podróży, pamiętaj o tym, aby zapakować się mądrze – wtedy na wakacjach nie okaże się, że w domu została piżama, strój kąpielowy, soczewki kontaktowe czy też krem do opalania. 

 

Źródło: @ Centerfly.pl | www.centerfly.pl
Data: 9-07-2015

 

Wiecej informacji - PolskiInternet.com

Poradniki            —  Porady na linii

Turystyka          —  Informaje turystyczne

Fakty o Polsce   — Informacje

 

Duzy Baner - PolskiInternet.com
 REKLAMA:                                                                           
 

 

  Poprzednia   Do Góry
 
Dolne Menu - PolskiInternet.com

Strona Główna   ||   Dodaj Naszą Stronę  |  Kontakt  |  Redakcja  |  Zamów Reklamę  |  Zamów Ogłoszenie  |  Zgłoś Konkurs  |  Indeks Strony  |  Patroni i Partnerzy  

Copyright - PolskiInternet.com
Inne języki: English Version  
 
Copyright (c) 1998 - 2024  PolskiInternet.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.  Member of PolMedia.us Marketing Group.