Menu

Lewe Glowne Menu - PolskiInternet.com

Polecamy

Left Menu - PolishInternet.com

Reklama

Left Banner - PolishInternet.com
 

Sprzedaż: Działki

Lutoryż, Rzeszów, Polska.  
  więcej…
.........................................

Left Banner - PolskiInternet.com
Top Menu - PolskiInternet.com
Top Banner - PolishInternet.com
Najnowsza oferta - Polskiinternet.com
Oferta »  Rabat 10% jeżeli zamieścisz reklamę w tym tygodniu. Więcej tutaj.
Szukaj - PolskiInternet.com

Turystyka

Co warto wiedzieć ...

 

Niesamowite dzieła natury.

 

Sub-page-ad // PolskiInternet.com

 R E K L A M A:


Góry w kolorach tęczy – niezwykłe dzieła natury.

Natura potrafi stworzyć niesamowite dzieła. Spoglądając na zdjęcia gór, które mienią się wieloma barwami aż trudno uwierzyć, że nie jest to fotomontaż. Patrzac na nie to ich wygląd jest wręcz surrealistyczny.

Formacje skalne budzą podziw wielu osób, ale te tęczowe są szczególne. Sprawdźcie, gdzie warto się udać, by móc na własne oczy zobaczyć kolorowe góry.

Argentyna

chiny
www.amusingplanet.com


W argentyńskiej prowincji o nazwie Jujuy znajduje się Wzgórze Siedmiu Kolorów. To kolejne niezwykłe miejsce, któremu warto poświęcić uwagę. Zieleń, subtelny brąz, żółć, czerwień i ciemne barwy – taki mix oferują powstałe ponad 60 mln lat temu wzniesienia. 80 km od Wzgórza Siedmiu Kolorów położony jest kolejny cud – góry Hornocal. Ich wygląd jest wręcz surrealistyczny. Góry tworzy jedenaście kolorowych warstw skalnych. Argentyna oferuje jedne z piękniejszych gór. Co prawda podróż dość daleka, ale za to jakie krajobrazy!


ChinyWspaniałe pasma górskie położone są niedaleko miasta Zhangye, w północnej części Chin. Są one elementem geologicznego parku – Zhangye Danxia Landform Geological Park, który kilka lat temu wpisano na listę UNESCO. Na terenie parku, w odległości paru kilometrów od siebie, znajdują się cztery platformy widokowe, dające możliwość obserwowania tych gór z różnych stron. Kolorowe góry najprawdopodobniej powstały ponad 20 mln lat temu, wskutek działania wiatru, ruchu płyt tektonicznych, procesu utleniania, czy deszczu. Stworzone są z czerwonego piaskowca i różnych minerałów. Zachwycają wieloma barwami, a także nietypowymi kształtami. Podziwiać można wąwozy, doliny, wieże, jaskinie i wodospady. Góry są przepiękne i bardzo oryginalne.


Stany Zjednoczone ( USA )

chiny


Będąc w Stanach Zjednoczonych na pewno warto pamiętać o stanie Oregon. To właśnie tam znajdują się Wzgórza Painted Hills, które wchodzą w skład John Day Fossil Beds National Monument, zajmującego ponad 5 tys. hektarów. Nazwa gór, jak nie trudno się domyślić, pochodzi od barwnych warstw wzniesień. Za czarną barwę odpowiada węgiel kamienny, za szarą łupki i mułowce, a za czerwoną spora zawartość aluminium i żelaza w glebie. W zależności od położenia słońca, góry przybierają inne kolory, dlatego warto wybrać się tam o różnych porach dnia.


Islandia

chiny
www.atlasofwonders.com


Ciekawym obszarem jest Landmannalaugar, zlokalizowany w południowej Islandii, niedaleko wulkanu. Przyciąga turystów górami, oferującymi całą paletę barw. Nie brakuje różu, brązu, żółci, zieleni, fioletu, czerni oraz bieli. Popularne są Bláhnjúkur, określane jako „niebieski szczyt” oraz Brennisteinsalda, czyli „fala siarki”. Poza tymi niezwykłymi górami można tam zobaczyć ciekawą roślinność, gorące źródła i pola lawy.

Góry fascynują, a jeśli do tego są to wielobarwne góry, które wyglądają jak pomalowane farbą, to tym bardziej zasługują na to, by je odwiedzić. Natura nie przestaje zaskakiwać i to jej największa zaleta. 

 

Źródło: @ Centerfly.pl | www.centerfly.pl
Data: 9-07-2015

 

Wiecej informacji - PolskiInternet.com

Miasta i Miejscowości w Polsce  —  Połączenia

Fakty o Polsce                             —  Informacje

Turystyka                                    —  Informaje turystyczne

 

Large Banner Main Page - PolskiInternet.com
 REKLAMA:                                                                           
 

 

  Poprzednia   Do Góry
 
Dolne Menu - PolskiInternet.com

Strona Główna   ||   Dodaj Naszą Stronę  |  Kontakt  |  Redakcja  |  Zamów Reklamę  |  Zamów Ogłoszenie  |  Zgłoś Konkurs  |  Indeks Strony  |  Patroni i Partnerzy  

Copyright - PolskiInternet.com
Inne języki: English Version  
 
Copyright (c) 1998 - 2019 PolskiInternet.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.  Member of PolMedia.us Marketing Group.