Menu

Lewe Glowne Menu - PolskiInternet.com

Polecamy

Left Menu - PolskiInternet.com

Reklama

Left Banner - PolishInternet.com
 

Sprzedaż: Działki

Lutoryż, Rzeszów, Polska.  
  więcej…
.........................................

Left Banner - PolskiInternet.com
Top Menu - PolskiInternet.com
Top Banner - PolishInternet.com
Najnowsza oferta - Polskiinternet.com
Oferta »  Rabat 10% jeżeli zamieścisz reklamę w tym tygodniu. Więcej tutaj.
Szukaj - PolskiInternet.com

Poradniki - Zakupy

Wymiana walut za granicą ... Co należy wiedzieć wybierajac się w podróż.  

[an error occurred while processing this directive]Jeżeli wybierasz się do innego kraju, warto wymienić wcześniej walutę – niestety, nie zawsze jest to możliwe w polskich kantorach, szczególnie gdy chodzi o bardziej egzotyczne kraje. Dlatego też najlepiej wymienić wtedy pieniądze na dolary amerykańskie lub euro, a następnie właściwej transakcji dokonać na miejscu.


Jak zrobić to bezpiecznie, by nie narazić się na nieprzyjemności i oszustwa?


Mieszkając za granicą warto wymienić wcześniej walutę – np w USA można to zrobić w niektórych bankach lub na lotnisku. Nie będzie to najlepsza wymiana, ale na początek dobrze mieć ze sobą trochę pieniędzy. 

Reguła nr 1

Przed wyjazdem na wakacje sprawdź, jak wyglądają lokalne banknoty. Dotyczy to w szczególności krajów egzotycznych. Wzory można znaleźć łatwo w internecie, na stronach banków narodowych.


Reguła nr 2

Sprawdź aktualne kursy walut zagranicznych w prasie lub na portalach internetowych w działach gospodarczo-biznesowych. Możesz w ten sposób obliczyć, ile pieniędzy będziesz potrzebować na wyprawę.


Reguła nr 3

Dowiedz się, czy w danym kraju można płacić także innymi walutami, na przykład czy możliwe jest użycie dolarów czy euro. Można wtedy płacić nimi bezpośrednio w sklepach lub restauracjach, ale warto sprawdzić kurs, bo nie zawsze jest on korzystny.


Reguła nr 4

Na miejscu korzystaj tylko z polecanych i legalnych punków wymiany walut – kantorów oraz banków, w których można również uzyskać lepsze kursy niż w przypadku wymiany walut na lotniskach czy w hotelach. Gdy wymieniasz pieniądze w banku, możesz być poproszony o paszport.


Reguła nr 5

Jeżeli planujesz wypłacić pieniądze z bankomatu, sprawdź wcześniej prowizje pobieraną przez bank. Niektóre banki nie pobierają prowizji od kont walutowych lub można wykupić pakiet darmowych wypłat z bankomatów za granicą. Przy wypłacie pieniędzy zawsze pobieraj wydruk.


Reguła nr 6

Przy wymianie walut pamiętaj o tym, aby przeliczyć na kalkulatorze czy telefonie wynik wymiany, aby uniknąć oszustw. Zawsze pobieraj wszystkie dokumenty potwierdzające wymianę. Zanim odejdziesz od okienka, dokładnie przelicz pieniądze.


Reguła nr 7

Pamiętaj o tym, że w niektórych krajach noszenie przy sobie dużej ilości gotówki może być przyczyną kontroli ze strony lokalnych służb. Także nie zawsze możliwe jest wwożenie czy wywożenie określonej ilości gotówki do kraju.

 

Źródło: @ Centerfly.pl | www.centerfly.pl
Data: 9-07-2015

 

Wiecej informacji - PolskiInternet.com

Poradniki            —  Porady na linii

Turystyka          —  Informaje turystyczne

Fakty o Polsce   — Informacje

 

Duzy Baner - PolskiInternet.com
 REKLAMA:                                                                           
 

 

  Poprzednia   Do Góry
 
Dolne Menu - PolskiInternet.com

Strona Główna   ||   Dodaj Naszą Stronę  |  Kontakt  |  Redakcja  |  Zamów Reklamę  |  Zamów Ogłoszenie  |  Zgłoś Konkurs  |  Indeks Strony  |  Patroni i Partnerzy  

Copyright - PolskiInternet.com
Inne języki: English Version  
 
Copyright (c) 1998 - 2024  PolskiInternet.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.  Member of PolMedia.us Marketing Group.