Menu

Lewe Glowne Menu - PolskiInternet.com

Polecamy

Left Menu - PolishInternet.com

Reklama

Left Banner - PolishInternet.com
 

Sprzedaż: Działki

Lutoryż, Rzeszów, Polska.  
  więcej…
.........................................

Left Banner - PolskiInternet.com
Top Menu - PolskiInternet.com
Top Banner - PolishInternet.com
Najnowsza oferta - Polskiinternet.com
Oferta »  Rabat 10% jeżeli zamieścisz reklamę w tym tygodniu. Więcej tutaj.
Szukaj - PolskiInternet.com

Artykuł 


Historia dla Polonii ...

Historia dla dzieci i młodzieży.



 

Historia dla Polonii to platforma edukacyjna poświęcona nauce historii Polski. Powstała z myślą o polskich dzieciach i młodzieży, mieszkających za granicą. Kierowana jest też do uczniów, którzy zamierzają w przyszłości powrócić do kraju i kontynuować naukę w polskiej szkole.


Historia dla Polonii - Platforma edukacyjna „Historia dla Polonii" to nowoczesny program do nauczania historii Polski skierowany do dzieci i nauczycieli na emigracji. Dostępny bezpłatnie na stronie www.historiadlapolonii.pl i zrealizowany w ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą 2015" przez Fundację Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii. Dzięki interaktywnej formie Platforma „Historia dla Polonii” pozwala na samodzielną naukę w dowolnym czasie i odpowiednim tempie.

Z zawartych na stronie materiałów można korzystać dwojako:


Uczeń samodzielnie poznaje kolejne zagadnienia dzięki platformie e-learningowej. Zawarte tu lekcje pozwalają na uczenie się w dowolnym czasie i dowolnym tempie. Materiały opracowane zostały na dwóch poziomach: dla uczniów z klas 4 - 6 polskich szkół podstawowych (9-13 lat), oraz dla młodzieży gimnazjalnej (13 - 16 lat). Na każdym poziomie umieszczono po 15 lekcji. Każda z nich opatrzona jest bogatym materiałem filmowym i ikonograficznym. Zakończenie kursu historii Polski na danym etapie edukacji potwierdzane jest certyfikatem Znawcy Historii Polski.


Nauczyciel otrzymuje bogaty materiał do przeprowadzenia zajęć: scenariusz lekcji, prezentację i/lub film edukacyjny, zadania dla uczniów oraz wskazówki, w jaki sposób dodatkowo urozmaicić lekcje.


Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r."

Szkoła podstawowa

Na platformie e-learningowej znajduje się 15 lekcji opracowanych dla uczniów klas 4-6 polskich szkół podstawowych, czyli dzieci w wieku 9-13 lat. Materiał obejmuje 15 lekcji, które uczeń może przerobić samodzielnie lub z rodzicami – w dowolnym czasie i dogodnym dla siebie tempie. Każda jednostka składa się z prezentacji, ćwiczeń, sugestii, gdzie szukać informacji poszerzających materiał oraz słowniczka pojęć występujących w lekcji, a także testu sprawdzającego. Zakończenie kursu, czyli zrealizowanie wszystkich 15 lekcji, potwierdzane jest certyfikatem Znawcy Historii Polski (poziom szkoły podstawowej).

Gimnazjum

Na platformie e-learningowej znajduje się 15 lekcji, opracowanych dla uczniów klas szkół gimnazjalnych, czyli młodzieży w wieku 13-16 lat. Materiał obejmuje 15 lekcji, które uczeń może przerobić samodzielnie lub z rodzicami – w dowolnym czasie i dogodnym dla siebie tempie. Każda jednostka składa się z prezentacji, ćwiczeń, sugestii, gdzie szukać informacji poszerzających materiał oraz słowniczka pojęć występujących w lekcji, a także testu sprawdzającego. Zakończenie kursu, czyli zrealizowanie wszystkich 15 lekcji, potwierdzane jest certyfikatem Znawcy Historii Polski (poziom gimnazjum).

Dla nauczycieli

Prowadzący zajęcia z uczniami ma do wyboru 30 scenariuszy lekcji dotyczących najważniejszych zagadnień z Historii Polski, od jej powstania do XX wieku. 15 spośród tych lekcji przeznaczone jest dla szkoły podstawowej, 15 – dla gimnazjum. Do dyspozycji nauczyciela oddajemy kompletny materiał do przeprowadzenia zajęć: scenariusz lekcji, prezentację i/lub film edukacyjny, zadania dla uczniów oraz wskazówki, w jaki sposób dodatkowo urozmaicić lekcje. Każdy nauczyciel w czasie trwania projektu może skorzystać z konsultacji online z historykiem Fundacji, zgłaszając taką potrzebę mailowo: info@historiadlapolonii.pl

Materiały dla uczniów i dla nauczycieli dostępne są po zalogowaniu się na platformę e-learningową.

 

 Wiecej informacji  na stronie www.historiadlapolonii.pl

 

Zrodlo: Internet 
Data: 21-09-2015

 

[an error occurred while processing this directive]

 

 

Large Top Banners - PolishInternet.com

 

  Poprzednia   Do Góry
 
Dolne Menu - PolskiInternet.com

Strona Główna   ||   Dodaj Naszą Stronę  |  Kontakt  |  Redakcja  |  Zamów Reklamę  |  Zamów Ogłoszenie  |  Zgłoś Konkurs  |  Indeks Strony  |  Patroni i Partnerzy  

Copyright - PolskiInternet.com
Inne języki: English Version  
 
Copyright (c) 1998 - 2023 PolskiInternet.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.  Member of PolMedia.us Marketing Group.