Strona Wejściowa
Egzamin
Uprawnienia
Wymagania
Kurs na Linii
ZBIÓR WIEDZY O USA

Wymaganej do Egzaminu na Obywatelstwo Amerykańskie
Witamy w Ameryce i Zyczymy Powodzenia

Przyjęcie obywatelstwa amerykańskiego wymaga od nas przygotowania się do egzaminu oraz złożenia przysięgi wierności z równoczesnym wyrzeczeniem się lojalności wobec innych państw.

Aby uczyć się odpowiewdzi na pytania najczęsciej zadawane na egzaminie - Naciśnij Tutaj.


Egzamin...

Do egzaminu należy przygotować się z konstytucji, historii i struktury rządu amerykańskiego. Wiadomości te są dostępne we wszystkich bibliotekach publicznych i każda osoba ubiegająca się o obywatelstwo amerykańskie musi wykazać się ich znajomoscią. Trzeba także znać podstawy języka angielskiego aby być w stanie porozumieć się z przedstawicielem Urzędu Imigracyjnego w trakcie egzaminu, na przykład:

  • What is your name?  (Jak masz na imie?)

  • Please sit down.       (Proszę usiąść.)

  • Where do you live?   (Gdzie ty mieszkasz?)

Zalecamy przygotowanie się do egzaminu po angielesku ponieważ nie będzie można w jego trakcie używać tłumacza. Po Polsku mogą zdawać tylko osoby mające 55 lat lub więcej, posiadające zieloną kartę przez co najmniej 15 lat, lub w wieku 50 lat i posiadające zieloną kartę co najmniej 20 lat.

Zwolnione od egzaminu są osoby, które według prawa imigracyjnego kwalifikują się jako niepełnosprawne (mogą to być osoby starsze). W takim wypadku trzeba wypełnić odpowiedni formularz, w którym należy wykazać i udowodnić wszelkie dolegliwości uniemożliwiające danej osobie uczenie się lub zapamiętywanie.

Prosimy się nie martwić, bo jeżeli egzamin się nie uda, to można go powtórzyć  :)Wybierając odpowiednią strone uzyskasz ważne informacje, które mogą ci się przydać:
  • Strona Wejściowa - od czego zacząć.

  • Wymagania - podstawowe wymagania do których należy się podporządkować.

  • Uprawnienia - dowiesz się jakie nabywasz prawa po uzyskaniu obywatelstwa amerykańskiego.

  • Kurs na Linii - 100 najczęsciej zadawanych pytań na egzaminie oraz ich odpowiedzi.

Do Góry
ŻYCZYMY POWODZENIA !


www.PolskiInternet.com Strona została modyfikowana: 2011 r.