Strona Wejściowa
Egzamin
Uprawnienia
Wymagania
Kurs na Linii
ZBIÓR WIEDZY O USA

Wymaganej do Egzaminu na Obywatelstwo Amerykańskie
Witamy w Ameryce i Zyczymy Powodzenia

Przyjęcie obywatelstwa amerykańskiego wymaga od nas przygotowania się do egzaminu oraz złożenia przysięgi wierności z równoczesnym wyrzeczeniem się lojalności wobec innych państw.

Aby uczyć się odpowiewdzi na pytania najczęsciej zadawane na egzaminie - Naciśnij Tutaj.


Egzamin...

Do egzaminu należy przygotować się z konstytucji, historii i struktury rządu amerykańskiego. Wiadomości te są dostępne we wszystkich bibliotekach publicznych i każda osoba ubiegająca się o obywatelstwo amerykańskie musi wykazać się ich znajomoscią. Trzeba także znać podstawy języka angielskiego aby być w stanie porozumieć się z przedstawicielem Urzędu Imigracyjnego w trakcie egzaminu, na przykład:

  • What is your name?  (Jak masz na imie?)

  • Please sit down.       (Proszę usiąść.)

  • Where do you live?   (Gdzie ty mieszkasz?)

Zalecamy przygotowanie się do egzaminu po angielesku ponieważ nie będzie można w jego trakcie używać tłumacza. Po Polsku mogą zdawać tylko osoby mające 55 lat lub więcej, posiadające zieloną kartę przez co najmniej 15 lat, lub w wieku 50 lat i posiadające zieloną kartę co najmniej 20 lat.

Zwolnione od egzaminu są osoby, które według prawa imigracyjnego kwalifikują się jako niepełnosprawne (mogą to być osoby starsze). W takim wypadku trzeba wypełnić odpowiedni formularz, w którym należy wykazać i udowodnić wszelkie dolegliwości uniemożliwiające danej osobie uczenie się lub zapamiętywanie.

Prosimy się nie martwić, bo jeżeli egzamin się nie uda, to można go powtórzyć.Wybierając odpowiednią strone uzyskasz ważne informacje, które mogą ci się przydać:
  • Strona Wejściowa - od czego zacząć.

  • Wymagania - podstawowe wymagania do których należy się podporządkować.

  • Uprawnienia - dowiesz się jakie nabywasz prawa po uzyskaniu obywatelstwa amerykańskiego.

  • Kurs na Linii - 100 najczęsciej zadawanych pytań na egzaminie oraz ich odpowiedzi.

Do Góry
ŻYCZYMY POWODZENIA !


www.PolskiInternet.com Strona została modyfikowana: 25 Sierpnia, 2014 r.