Strona Wejściowa
Egzamin
Uprawnienia
Wymagania
Kurs na Linii
ZBIÓR WIEDZY O USA

Wymaganej do Egzaminu na Obywatelstwo Amerykańskie
Witamy w Ameryce i Zyczymy Powodzenia

Strona ta została przygotowana z myślą pomocy tym wszystkim, którzy pragną przyjąć obywatelstwo amerykańskie. Tu na Linii, dowiesz się niektórych szczegółów oraz możesz przygotować się do tego ważnego dla Ciebie egzaminu. Prosimy rowniez z zapoznaniem sie dokladnych wymog bezposrednio w Urzędzie Imigracyjnym.


Od czego zacząć...

Decyzja o przyjęciu obywatelstwa amerykańskiego należy tylko od Ciebie, więc musisz się zastanowić w jakim stopniu wpłynie to na Twoje życie.

Procedura ubiegania się o obywatelstwo USA rozpoczyna się od złożenia podania oznaczonego symbolem "N-400" ze zdjęciami i wymaganą oplatą w Biurze Imigracyjnym (U.S. Immigration Office). Później następuje okres oczekiwania na wezwanie do złożenia odcisków palców *, oraz na egzamin i rozmowę z przedstawicielem urzędu. Biuro imigracyjne wysyła zawiadomienie kiedy i o której godzinie osoba ta ma się wstawić. Należy przestrzegać wyznaczonej w liście daty i godziny wstawienia się do biura imigracyjnego, bo spóźnienie spowoduje zmianę daty egzaminu i ponowny, zwykle dosyć długi okres czekania. Po egzaminie i rozmowie z urzędnikiem amerykańskim pozostanie nam tylko oczekiwanie na zawiadomienie o dacie złożenia przysięgi. W dniu tym otrzymamy świadectwo naturalizacji (Certificate of Naturalization) i oddamy zieloną kartę, która nie będzie nam już więcej potrzebna. Bedąc oficjalnie obywatelem amerykańskim możemy od razu starać się o paszport amerykański, uzyskujemy również ważne uprawnienia obywatelskie.


*
Odciski palców można uzyskać w Urzedzie Imigracyjnym oraz w niektorych miejscach robiących zdjęcia paszportowe.Wybierając odpowiednią strone uzyskasz ważne informacje, które mogą ci się przydać:
  • Egzamin      - o czym należy wiedzieć i z czego należy się przygotować.
  • Wymagania  - podstawowe wymagania do których należy się podporządkować.
  • Uprawnienia - dowiesz się jakie nabywasz prawa po uzyskaniu obywatelstwa amerykańskiego.
  • Kurs na Linii  - 100 najczęściej zadawanych pytań na egzaminie oraz ich odpowiedzi.
 

Do Góry

ŻYCZYMY POWODZENIA !


www.PolskiInternet.com Strona została modyfikowana: 25 Sierpnia, 2014 r.
 

W USA odbywa sie losowanie Zielonych Kart, więcej na stronie tutaj


PolskiInternet.com