Polonia w Chicago Zaprasza

Polskie Akcenty
(POLONIA W CHICAGO, USA)

Chicago uważane jest za drugie co do wielkości na świecie polskie miasto...

Polonia w ChicagoW stanie Illinois (Chicago) mieszka około 1,000,000 osób deklarujących polskie pochodzenie, co stanowi 7,8 proc. liczy ludności naszego stanu. Polacy/Amerykanie polskiego pochodzenia znajdują się na trzecim miejscu jako grupa etniczna w stanie Illinois. Według ostatnio przeprowadzonego spisu powszechnego "U.S. Census", który odbył się w 2000 roku w USA mieszkało około 9,053,660 Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia (oficjalnie deklarujących polskie pochodzenie) co stanowi w tym kraju szóstą co do wielkości grupę etniczną (... numery podane są w przybliżeniu, bo nie wszyscy jednak brali w tym spisie udział). W metropolii chicagowskiej mieszkało 944,804* Polaków/Amerykanów polskiego pochodzenia, a w samym Chicago około 211,716*.

***

Co roku organizowana jest tutaj Parada Konstytucji 3 Maja. W tym roku parada odbędzie się w sobotę, 4 Maja. Aby zobaczyć galerię zdjęć z parady w 2000 r. nacisnij >> Tutaj.

Trzeba przyznać, że Polonia nasza jest bardzo mocna, możemy tutaj dużo zrobić, dlatego że Amerykanie cenią nas jako grupę etniczną. Mamy mnóstwo ludzi inteligentnych, którzy posiadają wysokie stanowiska pracy w olbrzymich firmach. Firmy Amerykańskie lubią nas ze względu że pracujemy rzetelnie i nie muszą nas zbytnio pilnować. Często w państwowych urzędach pracuje osoba polskiego pochodzenia, gdzie można załatwić pewne sprawy w języku polskim.

Więcej o historii i dzielnicach Polonii znajdziesz >> Tutaj

[* Dane opublikowane na podstawie spisu ludności "U.S. Census" - 2000]


Strona Główna Wirtualnego Chicago

W Stanach Zjednoczonych mieszka około 9 milionów Polaków czy też Amerykanów
polskiego pochodzenia, stanowią oni w tym kraju dziewiątą co do wielkości grupę etniczną.

***

W przyszłości umieszczona zostanie tutaj galeria z wybranymi budynkami polonijnymi,
do których nasza Polonia uczęszcza. Prosimy o powrót.


Copyright © PolskiInternet.com